شرکت بزرگ و ثروتمند فراسکلد(فراسکولد/farscold) در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده است و از ابتدا پیشگام توسعه تکنولوژی کمپرسور های برودتی بوده است.
فراسکلد یک شرکت ر یشه دار در ایتالیا است که با استفاده از تکنولوژی مدرن و کیفیت در ساخت محصولات نگاه به آینده دارد.

دیدگاه فراسکلد Frascold:

فراسکلد بر این معتقد است که کیفیت یک تلاش دائمی است و باید به منظور تامین نیازهای مشتریان انجام شود و به همین منظور این شرکت اعلام کرده است که تمامی کمپرسور های تولیدی این شرکت در اتاق های تست این کمپانی آزمایش می‌شوند.

مسیر فراسکلد Frascold از تاسیس تا به امروز:

1936-تاسیس شرکت در کشور ایتالیا

1980 الی 1990- رشد چشمگیر صنعتی

1990 الی 2000-کسب موفقیت های بین المللی

2016- جشن ۸۰ سالگی شرکت به همراه راه اندازی مجموعه های بزرگ کمپرسور سازی

و امروزه فراسکلد Frascold شرکتی است که به خاطر تجربه، منابع، فن آوری ها، و مهارت های کارکنان خود به طور جهانی عمل می‌کند.

کیفیت و خصوصیات محصولات فراسکلد Frascold:

کمپرسور های فراسکلد دارای راندمان بسیار بالا وصدای کمتری هنگام زمان کارکرد در مقایسه با استاندارد های بین المللی دارد و از رقبای خود در این زمینه پیشی گرفته است و این خصوصیات باعث شده است تا در اروپا کمپرسور های سیلندر پیستونی فراسکلد به قوی و با آرامش معروف‌ شوند و این شهرت به علت راندمان بالا و ارتعاش و صدای کم این کمپرسور ها است.

این کمپانی با داشتن طیف وسیعی از کمپرسور های برودتی (HFO,Co2,NH3 و …) پاسخگوی نیازهای متفاوت بازار و پیشگام در تکنولوژی های نو می‌باشد.

محصولات عمده فراسکلد Frascold:

فراسکلد محصولات زیادی در صنعت تهویه و تبرید دارد که می‌توان از معروف ترین آنها به یونیت کندانسور های سردخانه‌ای اشاره کرد.

و از پر فروش ترین محصولات به کمپرسورهای SemihermaticOpentypeReciprocatingScrew که شامل ۲۰۰ مدل مختلف با ظرفیت های متفاوت و تا ۱۴۰۰ کیلووات (ظرفیت برودتی)  می‌توان اشاره کرد.

فراسکلد Frascold در ایران:

کمپرسور های فراسکلد در ایران بیشتر بر روی محصولات درجه یک اروپایی دیده می‌شود محصولاتی همچون بستنی ساز های اروپایی و چیلر های معروف مانند چیلر های شرکت فراست Frost ایتالیا گرچه این کمپرسور ها در مقاطع زمانی مختلفی نمایندگی هایی در ایران داشته است. اما این کمپرسورها به صورت عمده و مداوم وارد ایران نشده اند.

در حال حاضر نماینده فروش محصولات فراسکلد در ایران را شرکت های  پاژند پاد و شرکت بوران را دارند.