مینی چیلر

چیلر اسکرال CP را بیشتر بشناسیم

چیلر های اسکرال سری CP شرکت بوران در ظرفیت های 10 تن تبرید نامی، 12تن تبرید نامی، 15تن تبرید نامی، 18تن تبرید نامی، 20تن تبرید نامی و 24تن تبرید نامی تولید می شوند. برای آشنایی بیشتر با این سری محصولات این مقاله را مطالعه فرمایید.

چیلرهای اسکرال CP

چیلر های سری CP به صورت دومدار با کمپرسورهای اسکرال کوپلند یا دانفوس طراحی گردیده اند. همه مدل های CP دارای دوفن هستند(10 الی 18 تن فن های آکسیال با قطر 63 سانتی متر و 20 و 24 تن فن های آکسیال با قطر 80cm)

این سری چیلرها دارای بدنه مقاوم با ضخامت بالای ورق و پوشش پانچ CNC، محافظ کوئل و کاور شده به صورت فریم پیچ و مهره ای استیل و استراکچر فولادی که با رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای با ضخامت مناسب تولید می شوند. دو مدار به صورت مجزا با کمپرسورهای کوپلند یا دانفوس و مبرد R22 یا R407C کندانسور هوایی متناسب با ظرفیت با چیدمان V شکل دارای فین پنجره ای و موجدار با تراکم FPI12 و لوله مس مرغوب 8/3 داخل شیاردار و پلیت های جنس گالوانیزه لحیم کاری با سیم جوش نقره 5% (تست شده با گاز نیتروژن فشار Psi 500) حاوی دو دستگاه فن محوری با قطر  mm630 از برندهای-DAMANDEHZILABEG  EUROVENTELSA با کلاس حرارتی F که با توجه به درخواست مشتری قابل تغییر است، تولید می شود.

شیر انبساط ترموستاتیک مارک دانفوس و اواپراتور پوسته و لوله با درپوش شیت تیوپ تراشیده شده به صورت یکپارچه و دارای بافل هایی از خانواده PP با دوام بالا و پوشش با دولایه رنگ اپوکسی طراحی شده است .

تابلو برق با درنظر گرفتن شرایط محافظت حداکثری از قطعات که به صورت کامل مجهز شده و دارای قاب مجزا، درب دوم و فن های خنک کننده از قطعاتی با مارک LS است.

خط مایع با در نظرگرفتن شرایط مختلف کاری، به صورت کامل شامل قطعاتی از جمله چک ولو – شیربرقی – منبع رسیور- مایع شکن- جداکننده روغن- سایت گلاس- فیلتردرایر و… بر روی دستگاه نصب می گردد.

لازم به ذکر است استانداردهای مبنا جهت طراحی و تولید دستگاه ها عبارتند از:

ASTM-ASME-NEMA-ASHRAE-TEMA

و نرم افزارهای به کار گرفته در طراحی عبارتند از:

SELECT COOLSELECTOR-TECHNISOLVE LEONARDO- HEATTRANSFER-THERMAL DESIGN

کمپرسور چیلر

تکنولوژی ایجاد تراکم از نوع SCROLL است. کمپرسورهای HERMETIC – SCROLL دارای صدا و لرزش پایین تری نسبت به انواع دیگر دارند. کمپرسور مورد استفاده در سری های CP از شرکت کوپلند است که زیر مجموعه EMERSON  آمریکا می باشد. در حال حاضر کمپرسورهای اسکرال موجود در بازار ایران ساخت کارخانه های آمریکا، تایلند و چین می باشند. از خصوصیات این کمپرسورها می توان به شیر قطع کننده خط مکش SUCTIONSHUT-OFF VALVE، کنترل دمای سیم پیچ موتورMOTOR WINDING TEMP CONTROL و کنترل جهت چرخش موتور به صورت MAIN CONTROL  اشاره نمود.

لازم به ذکر است که در صورت شرایط کاری با هوای خنک تر و یا نیاز آب گرمتر در خروجی، کمپرسور توان ارائه بار برودتی بیشتری را دارد

کندانسور چیلر CP

لوله های مسی استفاده شده در کندانسور مارک مس قائم با سایز8/3 اینچ و به صورت داخل شیاردار (INNER GROOVED) و اکسپند شده است.

نوع قرارگیری کندانسور به صور Vشکل و با تراکم فین FPI12 با فین آلومینیومی موجدار و پنجره ای با مارک آلومینیوم پارس که با صخامت 150 الی 200 میکرون به کار گرفته می شوند.

حجم کندانسور متناسب با ظرفیت چیلر و با در نظر گرفتن شرایط محیطی است که توسط نرم افزار محاسبه می گردد.

فن آکسال چیلر

فن کندانسور چیلر

فن های مورد استفاده در چیلر های سری CP  عمدتا از برند زیلابگ یا دمنده است که دارای IP54 یا IP56  با کلاس حرارتی F با حجم هوادهی بالا استفاده می گردد.

این فن ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند و دارای صدای کم و هوادهی بالایی هستند.

اواپراتور SHELL & TUBE چیلر

دو مدار از نوع پوسته و لوله، دارای بافل های PP-6mm، نگهدارنده های 40mm-33، پورت سنسور انجماد، که قابلیت اضافه کردن گرمکن برقی ضد یخ زدگی را طبق سفارش دارا می باشد، تولید درپوش ها به صورت یکپارچه صورت می گیرد.

از دولایه رنگ اپوکسی جهت مقاومت بالا در قسمت پوشش اواپراتور، از ماشین آلات CNC در تولید تیوپ شیت و درپوش در راستای بهبود تلرانس های ساخت، افزایش دقت تولید و همچنین از مغشوشگر جریان مبرد ستاره ای جهت افزایش راندمان داخل لوله های مسی مبدل پوسته و لوله استفاده می گردد.

لوله های مورد استفاده از شرکت مس قائم و با ضخامت بالا( 0.8 میلیمتر) و بدون درز می باشد.

اواپراتور قبل از نصب بر روی شاسی به صورت کامل عایق حرارتی می شود.

تابلو برق

تابلو برق چیلر

تابلو برق چیلر های سری Cpتابلو برق نصب شده بر روی دستگاه، با مشخصات HZ50/PH3/V380 و درجه حفاظت 55IP، دارای دو درب جهت محافظت ترموستات و چراغ های سیگنال در مقابل نورآفتاب، آب باران و دیگر عوامل تعبیه گردیده است. این تابلو برق ها دارای لرزه گیر جداگانه، جهت جلوگیری از انتقال ارتعاش کمپرسورها به تابلو برق و همچنین فن های مکنده یا دمنده با فیلتر مناسب جهت محافظت تابلو برق است.

چراغ LED همراه با میکروسوئیچ، جهت سهولت دسترسی و استفاده از تابلو برق در تاریکی بکار برده شده است. اتصال سیم ارت به زمین، که تحویل و برقراری شبکه ارت با مقاومت کمتر از دو اُهم را بر عهده دارد، ضروری و برعهده خریدار است. تمامی تابلو برق های بکار رفته در چیلرهای شرکت بوران دارای کاور فلزی زیر ترمینال، جهت حفاظت کابل های ورودی به داخل تابلو برق است.

امکان دو نقطه دسترسی (STOP/START) روشن/ خاموش که یکی از آنها در صورت اضطرار به کار گرفته می شود. ترموستات دیجیتال مورد استفاده، عمدتاً از برند (ATONIX) که قابلیت کنترل سه نقطه ای دما را دارند. دارای کلید محافظ جان3فاز، جهت جلوگیری حداکثری از برق گرفتگی یا اتصال بدنه برق اصلی دستگاه که باعث جلوگیری از حوادث می شود.

فضای داخل تابلو برق بزرگ در نظر گرفته می شود که این موضوع باعث عیب یابی آسان، دسترسی و تعمیر راحت تر تابلو برق می گردد. برای حفاظت کابل ها از گلند فلزی و فلکسیور استفاده می شود. تابلو برق ها شامل چراغ سیگنال جداگانه برای هشدار است.

تابلو برق دارای پریز برق V220 جهت انجام امور ضروری در مکان نصب چیلر است. وجود راهنمای سیم بندی ترمینال جهت سهولت کابل کشی و عیب یابی که باعث راحتی مسئول سرویس نگهداری چیلر می شود. لازم به ذکر است که تمامی ترمینال ها دارای شماره ترمینال و سیم بندی ها دارای وایرشو و شماره سیم می باشند.

داکت، ریل و ترمینال تابلو برق ها از برند رعد است که مطابق با استاندارد های بین المللی تولید می شوند. در سیم بندی تابلو برق ها از مرغوب ترین سیم های موجود در بازار مانند:(سیم و کابل همدان، کاوه، تک، زرسیم و …) استفاده می شود. بدنه تابلو برق ها از ورق گالوانیزه به ضخامت mm25/1 و با رنگ پودری الکترواستاتیک پوشیده شده است.

تابلو برق با تجهیزاتی کامل مانند محافظ جان است و همچنین کنتاکتور و کلید حرارتی به ازای هر واحد مصرف کننده برق(هر فن. هر کمپرسور، پمپ آب و …) و با توجه به کارکرد این محصولات در فضای باز تابلو برق در داخل بدنه و با دودرب مجزا طراحی شده است.

چیلر Cp

بدنه و شاسی و فریم

فریم به صورت FULL MODULAR تعبیه گردیده و امکان نصب و اسمبل شدن در مکان پروژه را دارد. پوشش رنگ بدنه به صورت رنگ پودری و کوره ای الکترو استاتیک با ضخامت 50 الی 90 میکرون که دارای مقاومت بالا در شرایط محیطی سخت است. بدنه بسیار مقاوم و زیبا جهت جانمایی در انواع پشت بام های دارای باغچه و صنعتی می باشد.

  • دارای پیچ و مهره استیل ضد زنگ که باعث زیبایی ظاهری دستگاه می شود.
  • 4 عدد قلاب مقاوم در مکان مناسب جهت بلند کردن آسان و مطمئن دستگاه از مکان قلاب ها
  • دارای ورق محافظ CNC شده کویل کندانسور و پوشش بخش خط مایع و کمپرسور
  • دارای لرزه گیر شاسی جهت جلوگیری از ارتعاش احتمالی چیلر به شاسی یا سازه مستقر بر روی آن
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *